Serwery i macierze RAID

22 grudnia, 2016

Serwery i macierze RAID

Przechowują dane, będące często danymi poufnymi lub istotnymi, bez których wiele firm nie może funkcjonować, a ich utrata naraża firmę na straty. Laboratorium odzyskiwania danych Recovery PC posiada odpowiednią technologię oraz warunki, w których Twoje dane zostaną odzyskane, oraz bezpiecznie przechowane.

Kiedy wymagana jest usługa odzyskiwania danych z macierzy RAID

Problemy z zasilaniem

Awarie zasilania, przepięcia mocy oraz inne tego typu sytuacje mogą spowodować poważne problemy z systemami macierzy RAID. Przepięcia mocy mogą spowodować desynchronizację dysków i ich błędne odczyty. Dzięki specjalistycznym narzędziom firma RECOVERY PC może zlokalizować problem, a następnie przeprowadzić synchronizację wadliwego dysku i odzyskać utracone na nim dane.

Uszkodzenia mechaniczne i nieudana odbudowa macierzy

Pojedyncze dyski w systemach RAID, tak jak i inne dyski twarde są podatne na awarie. W przypadku, gdy jeden z dysków w konfiguracji RAID ulegnie uszkodzeniu, pozostałe dyski narażone są na znaczne obciążenie. Sytuacja jest szczególnie krytyczna w przypadku procesu odbudowy macierzy, kiedy aktywność zapisu i odczytu plików jest najbardziej zintensyfikowana. Posiadamy odpowiednie zaplecze laboratoryjne oraz ekspertów, którzy są w stanie odzyskać dane z uszkodzonych dysków. Mając do swojej dyspozycji szeroki zakres narzędzi możemy ponownie naprawić i ponownie uruchomić dysk i uzyskać dostęp do zgromadzonych na nim danych.

Błąd ludzki

Sformatowanie, reinstalacja, lub nadpisanie dysku. Nasze specjalistyczne narzędzia umożliwiają odbudowanie wirtualnej macierzy RAID , zamaskowanie nowych danych i naprawę pierwotnych woluminów.

Podejrzewasz awarię macierzy RAID?

Jeżeli Twoje dane przechowywane na dyskach w konfiguracji RAID zostały utracone, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie szybki kontakt i konsultacja ze specjalistami RECOVERY PC . Pomagamy odzyskać dane z uszkodzonych macierzy RAID, niezależnie od producenta, formatu plików a także systemu operacyjnego.

Jak działamy

Etap 1 – dostarczenie Karty pamięci

Nośnik może zostać dostarczony osobiście lub kurierem. Pamiętaj, aby przed dostarczeniem urządzenia wypełnić formularz odzyskiwania danych. Ułatwi to przeprowadzenie ekspertyzy.

Etap 2 – ekspertyza nośnika i Twoja decyzja

Natychmiastowo po zakończeniu ekspertyzy uzyskasz powyższe informacje drogą mailową w postaci raportu. Dopiero wtedy podejmujesz decyzję, czy chcesz odzyskać utracone dane.

Etap 3 – odzyskanie danych

Po zapoznaniu się z wynikami ekspertyzy i wysłaniu do nas wypełnionego formularza zamówienia przystępujemy do odzyskiwania danych. Czas trwania usługi podajemy po diagnostyce. Diagnostyka trwa od 1 do 3 dni roboczych.

Sprawdź cennik naszych usług

I skontaktuj się z nami w celu odzyskania danych lub innych potrzebnych prac serwisowych!