Dyski SSD

Napęd półprzewodnikowy (od ang. solid-state drive) – urządzenie pamięci masowej zbudowane w oparciu o pamięć flash podobnie jak HDD potrafią przechowywać duże ilości informacji. Ich główną zaletą jest duża wydajność na którą składa się czas dostępu, szybkość odczytu i zapisu danych oraz cicha praca. Cechuję też duża odporność na wstrząsy i zużycie części mechanicznych ponieważ dysk SSD nie posiada żadnych części ruchomych.

Dyski SSD nie są jednak wolne od usterek i jak każde urządzenie elektroniczne ulegają awarii. 

Najczęstszą przyczyną usterki jest:

Uszkodzony zasilacz komputera

Uszkodzenie kontrolera pamięci flash

Uszkodzenie kości

Błąd oprogramowania nośnika

Awarie innych komponentów elektronicznych

Błędy użytkownika

Skasowanie danych

Błędy systemów operacyjnych

Awarie sieci elektrycznej np. skoki napięcia, nagłe zaniki

Odzyskujemy dane z dysków SSD wszystkich producentów

Intel®, SanDisk®, Western Digital Solid State Storage, OCZ® Technology, Toshiba®, PatriotMemory®, Samsung®, Micron®, Kingston Technology®, Seagate®, STEC®, PNY Technologies®, Crucial®, Transcend®.


Jak działamy

Etap 1 – dostarczenie Karty pamięci

Nośnik może zostać dostarczony osobiście lub kurierem. Pamiętaj, aby przed dostarczeniem urządzenia wypełnić formularz odzyskiwania danych. Ułatwi to przeprowadzenie ekspertyzy.

Etap 2 – ekspertyza nośnika i Twoja decyzja

Natychmiastowo po zakończeniu ekspertyzy uzyskasz powyższe informacje drogą mailową w postaci raportu. Dopiero wtedy podejmujesz decyzję, czy chcesz odzyskać utracone dane.

Etap 3 – odzyskanie danych

Po zapoznaniu się z wynikami ekspertyzy i wysłaniu do nas wypełnionego formularza zamówienia przystępujemy do odzyskiwania danych. Czas trwania usługi podajemy po diagnostyce. Diagnostyka trwa od 1 do 3 dni roboczych.

Sprawdź cennik naszych usług

I skontaktuj się z nami w celu odzyskania danych lub innych potrzebnych prac serwisowych!

Top