Karty pamięci

22 grudnia, 2016

Karty pamięci

Korzysta z nich niemal każdy. Są w naszych smartfonach, aparatach, tabletach, kamerach itp. Choć według powszechnej opinii ten rodzaj nośnika jest bezawaryjny, on także może odmówić posłuszeństwa.

Firma RECOVERY PC odzyskuje ze wszystkich typów karty pamięci, niezależnie od jej usterki, producentów takich jak: Samsung, Sandisk, Kingston, Toshiba, PNY, ADATA, etc.

We wszystkich typach kart pamięci najczęściej występują dwie kategorie utraty danych

Uszkodzenia fizyczne

Do uszkodzeń fizycznych zaliczają się zarówno uszkodzenia elektroniczne jak też widoczne uszkodzenia mechaniczne. O uszkodzeniu elektronicznym karty możemy mówić wtedy, gdy usterka polega na tym, że karta nie jest widoczna w żadnych programach diagnostycznych, zawiesza pracę urządzenia do którego została podłączona, lub też wykrywa się jako urządzenie nieznane, o niepoprawnej pojemności.

Uszkodzenia logiczne

Karta pamięci tak jak każde urządzenie przechowujące dane, posiada system plików, który może ulec uszkodzeniu. Pliki na karcie mogą zostać usunięte przypadkowo lub w skutek wadliwego działania urządzenia, w którym była zainstalowana karta pamięci. Karta może zostać sformatowana samoistnie lub w skutek działania wirusa.

Odzyskujemy dane z kart pamięci typu:

  • compact flash (CF),
  • Memory Stick (MS),
  • Multi Media Cart (MMC),
  • Secure Digital Card (SD),
  • miniSD Card (mini SD),
  • microSD Card (micro SD),
  • xD-Picture Card (xD),
  • xD-Picture Card typu M (xDM),
  • xD-Picture Card typu H (xDH).

Jak działamy

Etap 1 – dostarczenie Karty pamięci

Nośnik może zostać dostarczony osobiście lub kurierem. Pamiętaj, aby przed dostarczeniem urządzenia wypełnić formularz odzyskiwania danych. Ułatwi to przeprowadzenie ekspertyzy.

Etap 2 – ekspertyza nośnika i Twoja decyzja

Natychmiastowo po zakończeniu ekspertyzy uzyskasz powyższe informacje drogą mailową w postaci raportu. Dopiero wtedy podejmujesz decyzję, czy chcesz odzyskać utracone dane.

Etap 3 – odzyskanie danych

Po zapoznaniu się z wynikami ekspertyzy i wysłaniu do nas wypełnionego formularza zamówienia przystępujemy do odzyskiwania danych. Czas trwania usługi podajemy po diagnostyce. Diagnostyka trwa od 1 do 3 dni roboczych.

Sprawdź cennik naszych usług

I skontaktuj się z nami w celu odzyskania danych lub innych potrzebnych prac serwisowych!