Pendrive

22 grudnia, 2016

Pendrive

Inaczej pamięć USB to urządzenie przenośne zawierające pamięć nieulotną typu flash, zaprojektowane do współpracy z komputerem przez port USB i używane do przenoszenia danych między komputerami oraz urządzeniami obsługującymi pamięci USB.

Utrata danych z pendriva bądź innych form pamięci flash może być spowodowana m.in

Uszkodzeniami fizycznymi (np. pęknięcia, złamania, uszkodzenia portów, uszkodzenie elektroniki, zalania)

Uszkodzeniami logicznymi

Uszkodzeniami elektronicznymi

Odzysk plików z pamięci flash uszkodzonych fizycznie czy elektronicznie nie jest łatwy

Trudność wynika przede wszystkim ze specyfiki tego rodzaju pamięci. Warto bowiem wiedzieć, że wszystkie dane zapisywane są na kościach pamięci flash. By odzysk danych z pamięci typu pendrive podłączanych przez USB czy innych pamięci flash był możliwy, często konieczne jest wylutowanie kości pamięci, a następnie przeniesienie zapisanych informacji za pomocą specjalnego programatora. Jednak to konieczność składania fragmentów danych z każdej kości pochłania znaczną część czasu. A to dlatego, że informacje nie zapisują się kolejno z każdej kości, zaś podział pliku zależny jest od wielkości bloku.

pexels-anete-lusina-4792751

Pamiętaj, że sukces odzysku wszystkich danych zależny jest m.in. od przyczyn uszkodzenia pamięci, a także Twojej szybkiej reakcji.

Jeśli urządzenie z jakiegoś powodu odmówiło posłuszeństwa, nie próbuj samodzielnie rozwiązać problemu. Może to bowiem skutkować nadpisaniem plików, co znacznie utrudni lub całkowicie uniemożliwi odzysk zapisanych informacji. Tylko specjalistyczny sprzęt oraz umiejętności pozwalają na odtworzenie danych – także w najtrudniejszych przypadkach.

Jak działamy

Etap 1 – dostarczenie Karty pamięci

Nośnik może zostać dostarczony osobiście lub kurierem. Pamiętaj, aby przed dostarczeniem urządzenia wypełnić formularz odzyskiwania danych. Ułatwi to przeprowadzenie ekspertyzy.

Etap 2 – ekspertyza nośnika i Twoja decyzja

Natychmiastowo po zakończeniu ekspertyzy uzyskasz powyższe informacje drogą mailową w postaci raportu. Dopiero wtedy podejmujesz decyzję, czy chcesz odzyskać utracone dane.

Etap 3 – odzyskanie danych

Po zapoznaniu się z wynikami ekspertyzy i wysłaniu do nas wypełnionego formularza zamówienia przystępujemy do odzyskiwania danych. Czas trwania usługi podajemy po diagnostyce. Diagnostyka trwa od 1 do 3 dni roboczych.

Sprawdź cennik naszych usług

I skontaktuj się z nami w celu odzyskania danych lub innych potrzebnych prac serwisowych!